24.07.2019
Úvodní strana » Schody

Schody

Typy schodišť

Schodiště je velmi důležitým stavebním prvkem. Před jeho pořízením je tedy klíčové, určit, jakou funkci bude plnit. V závislosti na tom se pak volí jeho konkrétní typ. Přímé a lomené tvary s dostatečnou šířkou jsou vhodné pro vyšší frekvenci používání, zatímco odlehčené typy schodišť a rozměrově úsporné vřetenové schody se hodí spíše do míst s nižší frekvencí používání, například do ložnice, nebo do půdních prostor. V galerii již zrealizovaných zakázek najdete všechny typy schodišť: celodřevěné - zadlabané nebo sedlové, kombinace kov / dřevo - bočnicové, bočnicové v kombinaci s čepem, čepové, páteřové, vřetenové a v neposlední řadě obklad betonových schodišť dřevěnými nášlapy.
 
 

Slušivý design

Z estetického hlediska je důležité, aby schodiště designově odpovídalo interiéru, v němž je umístěno. Klasickému interiéru sluší spíše celodřevěné schodiště, nejlépe v odstínu, který ladí s tónem podlahy, nábytku a ostatního vybavení. V moderních interiérech se těší velké oblibě spíše kombinace dřevěných nášlapů s kovovými bočnicemi nebo čepy a s nerezovým zábradlím. Z toho důvodu spolupracujeme již od roku 2009 s firmou Empate a.s. která je zaměřena na výrobu montovaných schodišť a zábradlí z nerezových a ocelových materiálů a která patří mezi špičky ve svém oboru.


 

Kvalitní materiály 

Dřevěné části schodišť se vyrábějí z masivních lepených desek (spárovek) o tloušťce 40 nebo 50 mm, dle požadavků zákazníka buď z průběžného, nebo délkově napojovaného materiálu. Zákazník si také může vybrat z několika druhů běžně dostupných tvrdých i měkčích dřevin (buk, dub, jasan, javor, třešeň, jilm, olše, bříza, modřín, borovice, nebo smrk), ale i exotických (ořech americký, merbau, jatoba, padouk, ipe, iroko, ovangkol). Povrchová úprava schodiště se provádí nástřikem vysoce kvalitním voděvzdorným polyuretanovým bezbarvým lakem, který chrání a zvyšuje stabilitu použitého materiálu. Tato povrchová úprava umožňuje běžný úklid interiéru. Dále je možno dřevo namořit do požadovaného odstínu tak aby odpovídal ostatnímu vybavení, např. podlahám, nábytku atd. 
Poslední dobou se stále častěji začíná používat pro povrchové úpravy technologie napouštění tónovanými oleji, nebo tvrdovosky. Tím je možno dosáhnout většího zvýraznění struktury dřeva jako přírodního materiálu.


 

Zábradlí a sloupky 

Při volbě zábradlí můžete vybírat z hranatých, profilových, či kulatých madel. Madla dodáváme také v nerezovém provedení. Tvar sloupků může být buď hranatý, nebo soustružený. Hranaté sloupky se dodávají v průřezu čtverce, nebo obdélníku, bez nebo s frézováním ozdobných drážek. Soustružené sloupky nabízíme v mnoha tvarových provedeních. Nabídka soustružených výplní z našeho katalogu je rovněž velmi pestrá.

Rychlý kontakt

Dušan Horák
+420 723 727 715
info@truhlarstvihorak.cz
Počet návštěv